Вопросы - ответы по тегу

Трудовые отношения
Бабуся має намір оформити відпустку для догляду за онукою до досягнення нею трирічного віку. Які документи вона має надати до відділу кадрів та чи буде зараховано період такої відпустки до її стажу роботи?
У серпні поточного року жінка звільнилася з військової служби і хоче оформити військову пенсію. У період з 18.07.2013 р. по 19.07.2016 р. вона перебувала у відпустці по догляду за дитиною. За який період під час обчислення пенсії визначатимуться додаткові види грошового забезпечення?
Підприємство виплачує премію до професійного свята, яку передбачено у Положенні про преміювання підприємства, всім своїм працівникам, у тому числі тим, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років. Чи нараховується ЄСВ на премію декретникам? Якщо так і сума такої виплати є меншою за мінімальну зар­плату, то чи потрібно сплачувати ЄСВ виходячи з мінімальної зарплати?
ФОП у 2017 р. перебувала на загальній системі оподаткування, діяльність нею не здійснювалася, дохід (прибуток) вона не отримувала, оскільки перебувала в декретній відпустці, при цьому була отримувачем допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Чи звільняється така особа від сплати ЄСВ за 2017 р. як ФОП, адже за неї ЄСВ сплачувався міським управлінням праці та соціального захисту населення?
Чи має право жінка працювати за сумісництвом, якщо за основним місцем роботи вона перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років?
Батько має намір скористатися відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, про що написав відповідну заяву та додав довідку про те, що мати дитини вийшла на роботу. Чи потрібно надавати додаткові довідки про виплату допомоги на дитину?
Жінка у вересні 2018 р. досягне пенсійного віку та продовжить працювати. Її страховий стаж становить 24 роки 7 місяців. Чи матиме вона право на пенсію за віком та чи врахують до страхового стажу період перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, а також якими документами підтверджується зазначений період?
Чи має право на додаткову оплачувану відпустку один з батьків дитини з інвалідністю відповідно до частини другої ст. 2 Закону про охорону дитинства?
Чи зараховуватиметься до страхового стажу період перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у період з 2014 р. по 2018 р.?