Аналитика

Подання звіту про контрольовані операції

19.09.2017 / 16:40

За якою формою подавати звіт про контрольовані операції за 2016 р. та які критерії цих операцій враховуються при його складанні?

Згідно з пп. 39.2.1.7 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу контрольованими операціями (далі — КО) визнаються господарські операції, що одночасно відповідають умовам, передбаченим підпунктами 39.2.1.1 — 39.2.1.3, 39.2.1.5 пп. 39.2.1 зазначеного пункту:

  • річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухобліку, перевищує 150 млн грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
  • обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухобліку, перевищує 10 млн грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.

Підпунктом 39.4.2 п. 39.4 ст. 39 цього Кодексу встановлено, що платники податків, які у звітному році здійснювали КО, зобов’язані подавати звіт про контрольовані операції (далі — Звіт) до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, до 1 жовтня року, що настає за звітним, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Таким чином, звіт про КО за 2016 р. має подаватись до 01.10.2017 р., але інформація щодо КО, здійснених платником у 2016 р., зазначається у Звіті з урахуванням та відповідно до критеріїв, які діяли у 2016 р. під час здійснення господарських операцій. Тобто для розрахунку вартісного критерію та визнання господарських операцій контрольованими мають використовуватись норми пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу у редакції, що діяла на момент здійснення господарських операцій (тобто до 01.01.2017 р.).

Звіт подається за оновленою формою та в порядку, затвердженими наказом № 468. Водночас звіти за 2016 р., подані платниками до набрання чинності цим наказом, також вважаються дійсними (зазначену позицію викладено в листі № 17973).

«Горячие линии»

Дата: 7 декабря, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42