Новости

Викрито міжрегіональну схему ухилення від сплати податків с/г підприємствами

02.11.2016 / 19:40

Працівники податкової міліції розкрили крупну міжрегіональну схему з ухилення від сплати податків при здійсненні операцій з придбання та експорту сільськогосподарської продукції.

Під час розслідування двох кримінальних проваджень, зареєстрованих за ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), було встановлено, що посадові особи низки підприємств створили незаконну схему формування витратної частини підконтрольних компаній, легалізації сільгосппродукції, придбаної за готівковий розрахунок, з подальшим її експортом за межі України.

Для цього використовувалися документи на поставку сільгосппродукції від підприємств з ознаками фіктивності.

Фактично ці підприємства не мали можливості виростити і здійснити поставку продукції навіть у мінімальних обсягах, оскільки не мали ні земельних ділянок, ні посівного матеріалу та інших засобів забезпечення зазначеного виду діяльності.

У результаті таких дій державному бюджету було завдано збитків у вигляді ненадходження податків на суму понад 20 млн гривень.

За результатами 13 обшуків, проведених на території Миколаївської та Кіровоградської областей, було виявлено та вилучено понад 14 тисяч тонн насіння соняшнику, ячменю та пшениці на суму близько 133 млн грн, власниками якого є підконтрольні фігурантам кримінальних проваджень підприємства.

Окрім того, вилучено 6,8 млн грн готівкою, частина з яких було сховано зловмисниками у  трьох тайниках, а також документацію, електронні носії інформації, штампи, печатки, чекові книжки та чорнові записи.

Тривають слідчі дії.

«Горячие линии»

Дата: 31 мая, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42