Новости

«Шовковий шлях» немислимий без України

07.11.2016 / 17:30
«Шовковий шлях» немислимий без України

Україна у складі   20  держав увійде в Асоціацію з просування економічного співробітництва – проект Шовкового шляху, що створюється Китаєм.

Під час Першого міжнародного українського форуму Шовкового шляху — 2016  «Ukraine Silk Road Forum»  у Києві  посол КНР Ду Вей заявив,  що реалізація китайського проекту Шовкового шляху, що покликаний активізувати економічне співробітництво і нарощення торгівлі між КНР і Європою,  є немислимою без України. Китайська сторона запропонувала створення українсько-китайської зони вільної торгівлі.

Виступаючи на форумі, заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків зауважив, що  проект «Шовкового шляху» розглядається як інструмент розширення економічної співпраці між Україною та Китаєм, а також з іншими країнами.

 «Ми дуже вітаємо перспективу залучення китайських інвесторів до української економіки, – заявив Дмитро Шимків. –  І мені б хотілося бачити більше співпраці у сфері майбутніх технологій. Оскільки саме такі технології дозволять нам реалізувати проекти транспортних коридорів нового типу чи створення «розумних міст» (smart city), які активно розбудовуються зараз в Китаї, створення спільної інтелектуальної продукції за участю українських інженерів».

На думку  віце-прем'єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка, сьогодні Шовковий шлях – це перспективна інвестиційна артерія, яка з’єднує Центральну Азію з усім світом. «Україна – перша європейська країна на цьому шляху, і саме це місце ми повинні посісти у стратегії розвитку наших взаємовідносин. Нам дуже важливо розвивати транспортну, залізничну, морську, портову інфраструктуру. Саме цього ми чекаємо від розвитку цього транспортного коридору», – наголосив віце-прем’єр-міністр.