Новости

Депутати прагнуть зменшити навантаження на бізнес

08.11.2016 / 09:30

Комітет з питань податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект щодо скорочення звітності для суб’єктів малого бізнесу.

Так, законопроектом № 4841 пропонується скасувати для суб’єктів, які отримали ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, обов’язкове подання щомісячного звіту про обсяги обігу алкогольних та тютюнових виробів.

Водночас, аби уникнути випадків застосування контролюючими органами значних штрафів за неподання чи невчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пропонується не застосовувати штрафи до суб’єктів господарювання, які отримали ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, з дати виникнення зобов’язання щодо подання такого звіту.

Під час обговорення законопроекту на засіданні Комітету необхідність його прийняття обгрунтовувалася тим, що суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами щомісяця подають декларацію акцизного податку з роздрібної торгівлі, якою відображають практично аналогічну звіту інформацію, тільки у вартісному відображенні. По суті це дублювання інформації, що, в свою чергу, додає складності і роботі фіскальних органів, оскільки замість налагодження справді необхідних сервісів, вони опрацьовують зайві для податкового контролю дані.

Народні депутати вважають, що прийняття законопроекту дасть змогу покращити умови ведення бізнесу та зменшити адміністративне навантаження на малий та середній бізнес в Україні.

«Горячие линии»

Дата: 29 марта, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42