Новости

Рекордне зростання

08.11.2016 / 10:10

Український молочний індекс (УМІ) у жовтні 2016 року показав рекордне зростання за останні чотири роки.

Про це йдеться у повідомленні Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) з посиланням на економіста інвестиційного відділу FAO Андрія Ярмака. 

«Зростання УМІ всього за один місяць склало 20,4%. Востаннє так швидко УМІ зростав у вересні 2013 року», — зазначив Андрій Ярмак.

За даними FAO, це відбулося за рахунок зростання закупівельних цін на молоко, на фоні зниження вартості кормового раціону. 

«До речі, завдяки такому різкому зростанню, УМІ вперше з травня поточного року перевищив показник попереднього року, причому відразу на 8,6%. В той же час, він і далі був на 25% нижчим, ніж в середньому за жовтень 2011-2015 років. Тому, поки що, говорити про те, що виробництво молока стало дуже прибутковим для виробників не доводиться», — пояснив Андрій Ярмак.

У листопаді, за прогнозами FAO, варто очікувати стабілізації УМІ, оскільки подальше нарощування цін на сире молоко зробить його переробку не надто привабливою. У той же час хороший попит на світовому ринку на сухе молоко та масло, на фоні поступового зростання цін, можуть дещо підтримати ціни всередині країни.

УМІ показує умовну прибутковість виробництва молока, шляхом співвідношення закупівельних цін на якісне молоко до вартості кормового раціону професійних молочних господарств.

«Горячие линии»

Дата: 31 мая, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42