Новости

Нелегальний газ

10.11.2016 / 15:20

Об’єм безподаткової торгівлі зрідженим газом у Києві за підсумками першого півріччя 2016 р. перевищив 70%

Такі результати спеціального дослідження, проведеного «Консалтинговою групою А-95».

Згідно з даними Державної фіскальної служби, за перше півріччя 2016 р. до міського бюджету Києва було перераховано 60,452 млн грн збору з роздрібного обігу підакцизних товарів (роздрібний акциз) від реалізації зрідженого газу.

Враховуючи, що середня ставка роздрібного акцизу в першому півріччі 2016 року склала 1,17 грн/л, такий об’єм коштів був сплачений з реалізації близько 28,4 тис. тонни зрідженого газу. Між тим, за даними «Консалтингової групи А-95», об’єм столичного ринку пропан-бутану в даний період склав близько 90 тис.  т.

На думку експертів, основну недоїмку формує зростаюча мережа нелегальних автомобільних газозаправних пунктів (АГЗП). За різними оцінками, їх кількість на сьогодні досягає 300 одиниць, що значно перевищує кількість легальних об’єктів газопостачання.

Більшість нелегальних АЗС торгують без касових апаратів, перетворюючи роздрібний акциз на свій заробіток і конкурентну перевагу перед добросовісними операторами. Об’єми безподаткової торгівлі зростатимуть і надалі, але вже за рахунок нинішніх платників цього податку, які будуть змушені піти в тінь, щоб зберегти свій бізнес, — вважають в «Консалтинговій групі А-95».

Єдиним виходом з ситуації, що склалася, експерти вважають ліквідацію роздрібного акцизу з перенесенням цієї ставки до базового, який ефективніше адмініструється, з подальшим перерозподілом надходжень до місцевих бюджетів.