Новости

Денис Омельянчук: «Для держави – надходження, громадянам – соціальний захист»

18.11.2016 / 11:30

Однією з нагальних проблем, яка потребує цілеспрямованого підходу щодо її вирішення є  легалізація трудових відносин та заробітної плати. Адже через тіньовий ринок зайнятості  держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються соціального захисту. Саме тому надзвичайно важливим є завдання повернути втрачені ресурси в економіку держави, що дасть можливість збільшити доходи громадян та спрямувати більше коштів на розбудову місцевих громад.

фотоДержава вже зробила великий крок у напрямку подолання тіньової зайнятості, суттєво зменшивши розмір єдиного соціального внеску. Це усвідомлена позиція, яка покликана заохотити роботодавців підвищити розмір заробітних плат та вивести їх з тіні.

За період січня — жовтня 2016 року ГУ ДФС у Житомирській області проведено 216 перевірок суб’єктів господарювання – юридичних та фізичних осіб з питань дотримання ними діючого податкового законодавства та закону про єдиний соціальний внесок при виплаті заробітної плати. За результатами проведених перевірок донараховано податків та зборів (податок на доходи фізичних осіб, єдиний внесок, пеня, фінансові санкції) на суму 8,3 млн. грн.

Також з початку року під час проведення контрольно-перевірочної роботи було виявлено 3 550 осіб без укладання трудових договорів. В результаті вжитих заходів до державної реєстрації залучено 260 фізичних осіб, як суб’єктів підприємницької діяльності, додатково до бюджету надійшло близько 2 млн. грн.

Проводячи серед працюючих роз’яснювальну роботу, ми повсякчас  нагадуємо, що працівник, який отримує заробітну плату в «конверті», повністю беззахисний перед роботодавцем. Відтак не добросовісний керівник може використати його довірливість у своїх інтересах і  не дотриматися домовленостей щодо трудових відносин. Оскільки працюючий не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу, він не має права і на достойну пенсію, інші соціальні пільги та виплати.

«Горячие линии»

Дата: 12 декабря, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42