Новости

Сонячні електростанції в зону відчуження

25.11.2016 / 17:00

Уряд України підтримує розвиток відновлювальної енергетики та вживає всіх заходів для поліпшення бізнес-клімату в державі. Про це під час зустрічі з представниками міжнародного консорціуму представленого компанією «Мідас Консалтинг» заявив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

«За ці 30 років досягнуто значного прогресу з безпеки в зоні відчуження та на Чорнобильській АЕС», — зазначив Міністр.

Під час зустрічі було обговорено реалізацію проекту будівництва парку сонячних електростанцій потужністю не менш ніж 100 мегават у зоні відчуження, – повідомляє Урядовий портал.

Міністр підкреслив, що наразі вже врегульовані всі питання на законодавчому рівні щодо правового режиму території, що надає підстави для перетворення зони відчуження — території, яку весь світ звик бачити як збиткову, на територію інновацій та реформ.

«Світ давно почав відмовлятися від викопного палива і переходить на відновлювальні джерела енергії. Врегулювання питання користування землями державної власності у зоні відчуження на рівні Кабінету Міністрів України створює умови для формування та розвитку інвестиційного потенціалу цієї території. Потік інвестицій у будівництво сонячних електростанцій відкриє чергову сторінку в історії розвитку відновлювальної енергетики в Україні», — зазначив Остап Семерак.

«Реалізація досить масштабного проекту стала можливою в першу чергу завдяки справедливим та сприятливим умовам, які були створені українським Урядом в цілому і Міністерством екології та природних ресурсів особисто», — сказав представник української сторони консорціуму Вадім Левенберг.

Остап Семерак розповів, що на території зони відчуження — великі площі незадіяних земельних ділянок, частина з яких може використовуватися для розміщення об'єктів електричної генерації і відзначивши, що тривалість сонячного сяйва на зазначеній території я в межах 1800-1900 годин на рік.

«Цей проект стане практичним кроком на шляху до комплексної реабілітації зони відчуження та принесе як важливі екологічні і соціальні, так і економічні вигоди для України. Важливо, щоб цей проект став знаковим прикладом для інвесторів, які мають зацікавленість у великих інфраструктурних проектах у державі, але ще не зробили необхідних кроків для початку їх реалізації у співпраці з Урядом України», — підкреслив Остап Семерак.

За результатами зустрічі Наум Рікшпун, партнер компанії Traficon, запевнив, що участь в проекті компанії NPP забезпечить технічну та організаційну складові проекту на світовому галузевому рівні і приверне увагу з боку міжнародних інвесторів і фінансових інститутів до розвитку відновлювальної енергетики в Україні.

Директор NPP Есбен Крістенсен висловив сподівання щодо успішної реалізації проекту.

«Ми вважаємо цей проект достатньо цікавим і перспективним не тільки через всебічну його підтримку з боку Уряду України, його масштаб та інвестиційну привабливість, але й тому, що цей проект істотно впливає на галузь відновлювальної енергетики і стане позитивним сигналом для інвесторів в усьому світі. Також істотним мотивом для нас є соціальний аспект реабілітації зони відчуження», — сказав Есбен Крістенсен.