Новости

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ аудиторські послуги нерезиденту?

08.12.2016 / 16:00

ДФС України повідомлено, що порядок оподаткування ПДВ операцій платника податку з постачання послуг безпосередньо залежить від місця постачання таких послуг.

Якщо послуги (експертиза документації і оцінки відповідності стандартам управління якістю), які платник податку надає нерезиденту, у розумінні положень Господарського кодексу, Закону України від 22.04.93 р. № 3125-XII «Про аудиторську діяльність» та Перелік послуг, які можуть надавати аудитори (аудиторські фірми), визначеного та затвердженого рішенням Аудиторської палати України від 22.12.2011 р. № 244/14, підпадають під визначення терміна «аудит» (аудиторських послуг) і товариство відповідає вимогам чинного законодавства щодо аудиторської діяльності, то для цілей оподаткування ПДВ місцем постачання таких послуг відповідно до пп. «в» п. 186.3 ст. 186 Податкового кодексу є місце реєстрації їх отримувача. У такому разі операції з постачання послуг не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Якщо зазначені послуги не підпадають під визначення терміну «аудит» (аудиторських послуг) та/або товариство не відповідає вимогам чинного законодавства щодо аудиторської діяльності, то для цілей оподаткування ПДВ місцем постачання таких послуг відповідно до п. 186.4 ст. 186 Податкового кодексу є місце реєстрації їх постачальника. У такому разі операції з постачання послуг є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковуються податком у загальновстановленому порядку за основною ставкою.

(Лист від 14.11.2016 р. № 24498/6/99-99-15-03-02-15)

«Горячие линии»

Дата: 3 августа, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00