Новости

Сміттєзвалища: очистити території чи «захлинутися» у відходах»?

12.12.2016 / 12:00

Рішуче категоричним був Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, який на «годині запитань до Уряду» доповів про заходи, що вживаються для боротьби зі стихійними сміттєзвалищами. Посадовець обурився, що кошти, які надійшли до місцевих органів влади від екологічного податку, не були спрямовані за призначенням.

«Для Міністерства екології є принциповим вирішення питання зі сміттям, оскільки неналежна утилізація, зберігання та переробка побутових відходів негативно впливає на довкілля, а відтак і на здоров’я та життя громадян» — наголосив міністр.

Посадовець повідомив, що Міністерство почало інвентаризацію понад 30 тисяч сміттєзвалищ, які є в Україні.

«Ми вимагаємо від органів місцевого самоврядування розширеної інформації щодо місць виділення відходів. На сьогодні є інформація про 6153 сміттєзвалища, але ця цифра неповна, оскільки мова йде про ті сміттєзвалища, які мають прив’язку до геокоординат», — заявив О. Семерак.

Міністр також зауважив, що 1 млрд коштів, які надійшли до місцевих органів влади від екологічного податку не були використані за призначенням, а спрямовані на ремонти шкіл та дитячих садків, хоча побутові відходи не менш соціальна проблема, адже ніхто, крім нас самих, не прийде і не розчистить це сміття на місцях.

Остап Семерак повідомив, що з метою вирішення цієї проблеми, на офіційному сайті Міністерства було створено інтерактивний сервіс, на який громадяни щоденно передають інформацію. Вона обробляється у Міністерстві і скеровується до виконання обласними державними адміністраціями та органами Державної екологічної інспекції.

Згідно зі статистичними даними, за три місяці отримано понад 500 інтерактивних звернень від громадян про сміттєзвалища, з яких органи місцевого самоврядування відреагували лише на 17 %.

Міністр зазначив, що є два шляхи для розв’язання проблеми сміттєзвалищ: або активізувати роботу та очистити територію України від сміття, або разом «захлинутися у цих відходах». Окільки ситуація досягла апогею, посадовець закликав кожного українця не бути байдужим і активно долучитися до роботи.

«Горячие линии»

Дата: 4 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42