Новости

Наймані працівники можуть стати співвласниками великих підприємств

15.12.2016 / 11:00

Підтримати кооперацію і перетворити найманого працівника на співвласника компанії – така інклюзивна бізнес-модель  «employeestockownershipplan» (ESOP) – дасть змогу активізувати підприємницький потенціал всередині держави, допоможе вирватися з бідності та позбутися залежності від зовнішніх фінансових вливань.

Програми, подібні до (ESOP), діють у США та деяких європейських країнах і вже засвідчили свою ефективність.  Про можливості імплементації цієї практики  в Україні йшлося під час  засідання «круглого столу» на тему: «Кооперація та ESOP в Україні – на шляху до інклюзивної економіки», що відбулося у Верховній Раді України під егідою Комітету з питань промислової політики та підприємництва за участі експертів і парламентарів.

Експерти наголосили, що інклюзивна економіка є одним із пунктів глобальних цілей до 2030 року, які Україна адаптує до своїх умов. Оскільки на сьогодні катастрофічно мало людей, які прагнуть займатися бізнесом, залучення працівників до результатів роботи підприємств слід стимулювати. Це вагомий резерв України в контексті   економічного зростання та розвитку промисловості. Інклюзивність економіки дає можливість робити з людини інвестора. Водночас ці підходи можуть працювати лише за чітко розробених законодавчих норм.

На переконання Голови правління Центру економічної демократії Романа Склярова, модель спільної власності працівників та інвесторів – це реальний шлях до «м’якої деолігархізації» та інклюзивної економіки. «Еліти і народ, – вважає експерт, – у такій схемі вже є не противниками, а союзниками, які перебувають «в одному човні» і мають спільні цілі – розвиток бізнесу та держави загалом».

Програми на кшталт ESOP актуальні не лише для малих та середніх підприємств. Модель «employee stock ownership plan» активно впроваджується корпораціями Siemens, Lufthansa, Air France, UniCredit, Bayer, Daimler, Ubisoft та багатьма іншими.

«Горячие линии»

Дата: 28 ноября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42