Новости

Для суб’єктів літакобудування

23.12.2016 / 18:15

Законопроектом № 3458-д від 08.11.2016 р. «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо підтримки літакобудівної галузі» тимчасово, до 01.01.2025 р., для суб'єктів літакобудування, що підпадають під дію норм ст. 2 Закону України «Про розвиток літакобудівної промисловості», передбачено звільнення від сплати ПДВ за операціями з:

- ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту товарів (крім підакцизних), що використовуються для потреб літакобудівної промисловості, якщо такі товари є звільненими від оподаткування ввізним митом згідно з пп. 2 п. 4 розділу ХХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України;

- постачання на митній території України результатів науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт, які виконуються для потреб літакобудівної промисловості.

У встановлений період операції з продажу продукції (послуг), яка вироблена зазначеними підприємствами за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачається оподатковувати ПДВ за нульовою ставкою.

Крім того, запропоновано звільнити від оподаткування прибуток підприємств літакобудування, які здійснюють розробку та/або виготовлення з кінцевим складанням літальних апаратів та двигунів до них.

Також зазначеним законопроектом передбачено звільнення від сплати земельного податку суб'єктів літакобудування, які здійснюють розробку та/або виготовлення з кінцевим складанням літальних апаратів та двигунів до них, за винятком земельних ділянок, на яких розташовано об’єкти соціального, торговельного, сільськогосподарського призначення та непромислового будівництва.