Новости

Запроваджено новий сервіс для людей з особливими потребами

11.01.2017 / 12:00

Йдеться про нову альтернативну версію на порталі ДФС України, яка з початку поточного року поки що в тестовому режимі працює для людей із вадами зору та слуху. Аби перейти до неї, на головній сторінці порталу розміщено гіпертекстове посилання.

Коментуючи нововведення, Голова ДФС України Роман Насіров наголосив, що користуватися альтернативною версією можна з мобільних пристроїв, що зручно для клієнтів і водночас відповідає вимогам Інтернет-користувачів.

Сервіс складається з трьох підсистем. Перша – версія для людей з вадами зору.

«Користувач має можливість збільшувати розмір літер тексту та обирати кольорові пари для літер та фону (синій-білий, чорний-білий). При цьому розмір шрифту тексту, за винятком титрів, змінюється в межах до 200 відсотків, а візуальне представлення тексту має коефіцієнт контрастності не менше 5:1», – розповів Роман Насіров

Для людей з вадами слуху призначена друга підсистема. Так, в кожну сторінку сайту інтегровано звукові файли, які відтворюватимуть інформацію вказаних сторінок у вигляді синтезованого голосу для сприйняття користувачами Інтернет на слух.

Третя підсистема – це блок текстового відображення звукової інформації, який дасть змогу адміністраторам сервісу, відповідно до прав доступу, публікувати стенограми матеріалів підрозділу веб-порталу ДФС «Медіа-центр-Відеогалерея».

Прес-служба ДФС України