Новости

«Наше завдання на 2017 рік – розвиток економіки і визначення засад для підвищення зарплат українцям»

13.01.2017 / 10:00

Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у вступному слові на першому в цьому році засіданні Уряду.

Насамперед Прем’єр зауважив, що 2016 рік був дуже непростим і Уряд, який прийшов на хвилі політичної кризи, що переросла в економічну, докладав максимум зусиль, аби стабілізувати ситуацію і відновити економічне зростання.

«Хочу запевнити всіх українських громадян, що Уряд України, я особисто як Прем’єр-міністр, у 2017 році зробимо все залежне від нас для того, щоб ви відчули позитивні зміни. Для нас це завдання номер один. Ні статистика, ні будь-які інші цифри, тільки розуміння того, як живуть люди, які проблеми мають і як допомогти їм ці проблеми вирішувати. А головне – робити політику Уряду таким чином, щоб ці проблеми не виникали в майбутньому», – зауважив глава Уряду. І запевнив, що уже закладено ряд важливих умов, які дадуть можливість бути достатньо ефективними та результативними в багатьох сферах життя.

Одним із ключових завдань на поточний рік глава Уряду вважає підвищення заробітної плати для українців. І це стосується не лише мінімальної заробітної плати, щойно підвищеної вдвічі, а і єдиного тарифного розряду, який є основою для нарахування заробітної плати в бюджетній сфері. З 1 січня він вже дорівнює 1 тис. 600 грн. І також рішення, які дали змогу до 50% підняти заробітну плату вчителям, до 30% – лікарям, збільшити майже в середньому на 2 тис. грн. працівникам служби з надзвичайних ситуацій, і забезпечувати в тому числі всі виплати, передбачені бюджетом для інших сфер: безпеки, оборони і багатьох інших напрямків.

Питанню підняття мінімальної зарплати, у своєму виступі Прем’єр зупинився детальніше, зокрема, заявив, що налаштований рішуче боротися з тими підприємцями, які не підтримують цю політику.

«Я хочу запевнити, що доб'юся того, що кожен роботодавець буде належним чином оцінювати роботу найманого працівника.»

Володимир Гройсман повідомив, що будуть створені комунікаційні можливості, завдяки яким люди б повідомляли конкретно де і на якому підприємстві не виплачується зарплата, занижується чи приховується. З цією метою в областях і містах буде створено спеціальні робочі групи, які певний період часу будуть відслідковувати порушення. Премєр пообіцяв публічно наводити дані, що засвідчуватимуть, як відбувається зміна системи оплати праці українським громадянам.

Ще одна проблема, якої торкнувся у виступі глава Уряду, це зайнятість населення.

«Хочу ще раз підкреслити, що ринок праці і система зайнятості, стимулювання зайнятості має бути реформована, змінена». На жаль, сьогодні, зауважив виступаючий, вона спрямована не на створення робочих місць, а те, щоб спонукати до безробіття. Хоча створення нових робочих місць – надзвичайно актуальне питання, бо навіть тих вакансій, які ми маємо сьогодні в країні, недостатньо для того, щоб забезпечити робочими місцями усіх громадян.

Свої слова, очільник Уряду підкреслив реальними картинками із життя:

«Думаю, що сьогодні мільйони українців можуть самі згадати, що почасти приходиш на роботу після направлення від служби зайнятості й кажеш: поставте мені печатку, що я вам не підходжу і потім йдеш отримувати державну допомогу, хоча людина працездатна і може знайти для себе гідну роботу в Україні»

 Звісно, зауважив Прем’єр, з одного боку, це питання економіки й розвитку економіки. «І тут, я вважаю, що ми заклали хороший фундамент для економічного зростання і початку, в тому числі модернізації і капітального ремонту країни, розвитку місцевої економіки, в тому числі в рамках децентралізації, коли на місцях є реальні ресурси для створення робочих місць, для модернізації, для конкурентності».

З іншого боку, – підкреслив виступаючий, – «необхідно чітко в діалозі між сторонами, реформувати саму систему зайнятості спільно в інтересах балансу, в першу чергу, тих людей, хто працює, і, беззаперечно, роботодавців.

 «Наше завдання, – підсумував Володимир Гройсман, – розвиток економіки, створення робочих місць, отримання людьми нормальної зарплати, сплата чесних податків до бюджету і перерозподіл цих податків, підвищення соціальних стандартів. Так має працювати формула, і я переконаний в тому, що ми заклали всі основи для того, щоб ця формула спрацювала успішно.»