Новости

COSME – мрії МСП збуваються

13.01.2017 / 15:00

Уряд схвалив проект закону про Ратифікацію Угоди між Україною та ЄС про участь України в програмі ЄС «Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME) (2014-2020)».

У травні 2016 року Україна офіційно приєдналася до європейської програми підтримки малого та середнього підприємництва COSME і стала восьмою країною за межами ЄС після Чорногорії, Македонії, Молдова, Туреччини, Албанії, Сербії та Вірменії. Наступним кроком для України є ратифікація Угоди парламентом.

Європейська програма підтримки малого та середнього бізнесу COSME (Competiveness of Small and Medium Enterprises) – це набір тематичних проектів та програм на період з 2014 по 2020 роки із загальним бюджетом 2,3 млрд євро, яку було розроблено як програму грантів для прямого фінансування МСП.

COSME полегшує підприємствам вихід на зовнішні ринки. Українські бізнесмени зможуть отримати фахові консультації та аналітику, супроводження експортно-імпортної діяльності та розширення торговельно-економічних зв’язків. Освітня частина програми включає обмін досвідом, зокрема, із залученням коштів у рамках програми «Еразмус для підприємців», різноманітні секторальні конференції, тренінги, семінари, програми з обміну, стажування тощо.

Слід зауважити, що Євросоюз проспонсорував внесок України на участь у COSME у розмірі 1 млн євро. Які можливості це відкриває для українського МСП?
Так, доступна для України Програма на 2016 рік складалася із 25 підпрограм, які було класифіковано за трьома напрямками: полегшення виходу на зовнішні ринки; поліпшення умов для конкурентоспроможності; формування культури ведення бізнесу.

І хоча поки що українським бізнесменам мало про неї ведомо, у Міністерстві економічного розвитку та торгівлі впевнені, що для українського бізнесу це унікальна можливість отримання допомоги на розвиток.

В Єврокомісії закликають Україну створити спеціальну «точку контакту COSME» (COSME contact point), щоб допомогти поширенню інформації про конференції, мережу і відповідні дослідження і заохочувати українські МСП брати участь у програмі.

Одним з головних завдань Мінекономрозвитку і торгівлі України в контексті реалізації програми є надання інформації про її можливості та максимальна популяризація.

Відтак  на сайті Мінекономрозвитку можна отримати консультацію представників МСП щодо участі у запитах на тендерах, підготовці заявок та пропозицій COSME.

Нині в рамках COSME в Україні вже розгортається робота Європейської мережі підприємств (Europe Enterprise Network, EEN). EEN-Ukraine має опікуватися пошуком для МСП нових клієнтів, постачальників, партнерів, інвесторів, виробників чи дистриб’юторів, надавати консультації щодо участі в фінансованих ЄС програмах, проводити інформаційні дні та тренінги, міжнародні ярмарки та виставки тощо.

Вона є віртуальним торговельним майданчиком для стимулювання міжнародної співпраці та інноваційного розвитку малого та середнього сектору, а також для стимулювання трансферу технологій від наукових організацій до бізнесу.

«Горячие линии»

Дата: 4 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42