Новости

Україна має шанс збільшити частку «зеленої» енергетики

16.01.2017 / 11:30

Найближчими місяцями на розгляд у парламент має бути поданий  законопроект, розроблений фахівцями Держенергоефективності, який дасть змогу Україні приєднатися до IRENA  – Генеральної асамблеї Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії, і спрямований на примноження частки «зеленої»  енергетики.

Україна перебуває на фінішній прямій процесу приєднання до IRENA. Про це заявивГолова Держенергоефективності Сергій Савчук під час 7-го засідання Генеральної асамблеї Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA), що відбулося 14 січня 2016 року в м. Абу-Дабі (ОАЕ), де він виступив від імені Уряду України.

«IRENA об’єднує різні країни по всьому світу, щоб стимулювати їх перехід до сталого енергетичного майбутнього, використовуючи інноваційні технології та кращі фінансові інструменти. Для України велика честь мати можливість приєднатися до цієї організації. Переконані, що участь в IRENA дасть змогу вивести відновлювану енергетику України на новий рівень розвитку, допомагаючи досягти мети – зменшення залежності від традиційних енергоресурсів, особливо газу», – заявив у промові український високопосадовець, додавши, що  для держави це нагода  повноцінно долучитися до світового тренду використання чистих джерел енергії.

Ознайомивши учасників засідання з потенціалом та політикою розвитку «зеленої» енергетики в Україні, а також з цілями прийнятого Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року, Сергій Савчук наголосив, що у своїй роботі Держенергоефективності вже використовує дослідження IRENA, у тому числі Дорожню карту розвитку відновлюваної енергетики в Україні до 2030 року (REMAP – 2030).

Про ключові напрацювання IRENA  йшлося у звіті її генерального директора Аднана Аміна про виконання річної програми роботи та бюджету за 2016-2017 рр. З його слів, зростання числа членів IRENA (наразі 150 членів і 27 країн в процесі приєднання) підтверджує світову потребу до переходу на чисті джерела. За останні два роки більшість нових генеруючих потужностей у світі встановлено на відновлюваних джерелах енергії. Лише у 2015 році зафіксовано 156 ГВт нових таких потужностей, а обсяги вкладених інвестицій у цю сферу сягнули рекордні 286 млрд доларів. Все це свідчить про те, що «енергетичний» перехід на відновлювані джерела набуває глобального характеру. Зі свого боку, IRENA і надалі надаватимеме підтримку та допомогу усім країнам, які взяли курс на нарощення частки «зеленої» енергії, особливо тим, які потребують полегшення доступу до фінансових ресурсів.

«Безпрецедентна трансформація нашої енергетичної системи йде повним ходом. Різке падіння цін та швидкий розвиток технологій стимулювали інвестування у відновлювану енергетику», – повідомив генеральний директор IRENA  Аднан Амін та додав, що на сьогодні  ключовим є питання, як прискорити перехід до глобального, сталого енергетичного майбутнього.

Під час засідання оратори особливу увагу звернули на соціально-економічні переваги розбудови цієї сфери, зокрема, вирішення питання міграцій та зайнятості населення завдяки створенню нових робочих місць.