Новости

Сертифікати енергоефективності будівель оплатять власники квартир

16.01.2017 / 13:50

Найближчим часом  Верховна Рада має прийняти кілька важливих документів, серед яких законопроект  «Про енергетичну ефективність будівель».

З огляду на те, що документом  передбачається, що всі об’єкти будівництва і вже зведені будівлі  мають пройти аудит енергетичної ефективності, виникає чимало запитань. Зокрема, якою є вартість типової багатоповерхівки, хто сплачуватиме за її енергоаудит, які показники формують суму для сплати?

Згідно із законопроектом «Про енергетичну ефективність будівель» якщо енергоаудит проводитимуть у житловій багатоповерхівці, платити доведеться усім власникам квартир. 

За приблизними підрахунками експертів, у середньому аудит типової багатоповерхівки може обійтися у 5–12 тис. гривень. Сума залежить від площі будинку й обладнання, яке використовує енергоаудитор. Приміром, родині, яка мешкає  в будинку на сто квартир , за аудит доведеться сплатити від 50 до 120 гривень.

Приблизна вартість енергоаудиту для багатоповерхівок:

  •  до 100 квартир – 9,5 тис. гривень
  • до 300 квартир – 12 тис. гривень
  • до 350 квартир – 13 тис. гривень

Автори законопроекту наголошують, що цей закон обов’язковий, і всі повинні усвідомлювати, що документ встановлює вимоги до кожної будівлі проводити енегетичний аудит і мати сертифікат енергетичної ефективності.

«Горячие линии»

Дата: 18 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42