Новости

Спрощено систему реєстрації ліків

17.01.2017 / 14:20

Міністерство юстиції України зареєструвало та оприлюднило відповідний наказ МОЗ, завдяки якому ліки, зареєстровані в США, Швейцарії, Японії, Австралії, Канаді та ЄС, можуть «зайти» в Україну за 17 днів.

Цей крок дасть змогу розширити асортимент ліків в Україні, який на сьогодні набагато нижчий, ніж у більшості країн Європи. Так, наприклад,  в Україні зареєстровано 10 тис. лікарських засобів, тоді як у Франції – майже 16 тис. У сусідній Грузії, де прийняли подібний закон, за перший рік було зареєстровано понад 500 препаратів із високорозвинених країн.

Ініціатива спростити реєстрацію ліки належить Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману, оскільки раніше процедура тривала 1-2 роки, і якщо виробник хотів її спростити, спрацьовували корупційні схеми. Тому пацієнти були обмеженими у виборі ліків.  Відтепер, коли запрацювало правило «визнання» ліків, які зареєстровані в розвинутих країнах, набагато складніше буде загальмувати їх реєстрацію, що сприятиме значному розширенню асортименту, а отже, і конкуренції на ринку.

Наказ МОЗ пройшов усі етапи для набрання чинності  відповідно до процедури.