Новости

Чи ускладнять старі рентні ставки нарощення видобутку газу?

17.01.2017 / 15:30

Експерти оцінили перебіг минулорічних єврореформ в енергетичній галузі, зокрема, у сфері газового ринку. Про це йшлося під час  брифінгу, що  відбувся в рамках проекту «Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про асоціацію» за підтримки Європейського Союзу.

Незаперечним  успіхом аналітики вважають формування привабливих умов для оптової торгівлі. Так, встановлено нульовий розмір страхового запасу газу (за умови відсутності надзвичайних ситуацій), прийнято закон щодо посилення незалежності регулятора, на ринок почали заходити європейські постачальники.

Водночас експерти зауважують, що  2017 рік, Україна розпочне зі старими ставками ренти на видобуток газу, оскільки пропозиція щодо їх зниження до 12% для нових свердловин не була підтримана у парламенті. А це, на їхню думку, ускладнить досягнення цілей з нарощення видобутку газу, які задекларував Уряд.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України очікує, що видобуток природного  газу  газовидобувними компаніями країни у 2017 році зросте на 8,5%, або на 1,6 млрд. кубометрів, до 20,3 млрд кубометрів порівняно з очікуваними 18,7 млрд. кубометрів у 2016 році.