Новости

Від IT-галузі очікується понад 5 млрд доларів експортної виручки

17.01.2017 / 17:00

Експерти і фахівці IT-галузі підбили підсумки її роботи минулого року і спрогнозували перспективи зростання у нинішньому як експортоорієнтованої, відзначивши при цьому вже втілені в життя передумови для стабільного розвитку і наголошуючи на пріоритетах у подоланні наявних викликів.

В інформаційному центрі IT Prospect, який працює при IT-комітеті Європейської Бізнес Асоціації, констатують, що IT-галузь 2016 року спрацювала таким чином, що найближчі три роки її внесок у ВВП держави зросте з 3,3 % до 4,5 %.

Експерти спрогнозували й частку доходів від IT-індустрії у грошовому вимірі. Вони переконані, що внесок галузі в економіку України може сягнути 5,1 млрд дол. експортної виручки і створити додатково чверть мільйона робочих мість як власне в IT-галузі, так і в суміжних індустріях.

Однак такі перспективи, зауважують аналітики, можуть втілитися в життя у разі зростання частки high-tech сервісів, рішень повного циклу та інноваційних розробок, успішного реформування освітньої галузі, популяризації в зарубіжних ЗМІ можливостей української IT-індустрії.

Так, на думку голови компанії EPAM Ukraine Юрія Антонюка, 2017 року очікується стримане зростання галузі в 15-17 %. І це за відсутності чинників, що стримують таке зростання. «Незважаючи на чіткий посил до розвитку індустрії, вона поки що не застрахована від нових викликів, вирішення яких принесло б таке необхідне відчуття стабільності», – наголосив фахівець і спонукав запозичувати позитивну практику підтримки галузі у сусідніх країнах, яка починається з узгодженої з бізнесом системи пріоритетного розвитку високотехнологічних напрямів, включаючи експортоорієнтовану IT-індустрію.

У свою чергу, співзасновник та член Ради директорів компанії SoftServe Тарас Кіцмей окреслив перші вагомі результати діалогу, який експортооорієнтована індустрія веде з державними установами щодо підтримки галузі. «Реальними кроками в цьому напрямі, зокрема, стали прийняття закону про спрощення експорту послуг для розвитку IT-індустрії, збільшення державного замовлення на випускників технічних спеціальностей, робота над законами про захист інтелектуальної власності, про освіту, кібербезпеку України, хмарні обчислення тощо», – відзначив Тарас Кіцмей.

«Горячие линии»

Дата: 1 августа, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42