Новости

Депутати пропонують переглянути розміри санкцій за порушення трудового законодавства

27.01.2017 / 14:30

Встановити справедливі й адекватні санкції щодо порушень законів про працю покликаний законопроект  № 5711 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання адміністративної відповідальності за порушення трудового законодавства», поданий на розгляд парламенту 25 січня поточного року.

На думку авторів документа, наразі діють нереальні і подеколи незіставні розміри санкцій за порушення трудового законодавства. У пояснювальній записці до документа депутати наводять чи не  найвагоміший аргумент  на користь прийняття законопроекту.  «Розмір санкцій за порушення законодавства про працю, – наголошують автори, – є в десятки разів вищим, ніж за порушення, що посягають на власність, порушення у сфері охорони природи, у сфері промисловості та будівництва та інші порушення, які можуть призвести до заподіяння шкоди життю та здоров’ю людини, а також призвести до екологічних та техногенних катастроф, що матимуть незворотні наслідки».

Більше  того, за деякі адміністративні порушення відповідальність встановлено  двічі – як у Кодексі про адміністративні порушення, так і  в Кодексі про закони про працю. Крім того, збільшення розмірів мінімальної заробітної плати вдвічі тягне за собою і подвійне зростання санкцій.

Відтак у законопроекті № 5711 передбачається усунення тих норм, що дублюються у згаданих вище законодавчих документах; встановлення  санкцій за порушення законодавства, зіставних з тими, що передбачені за інші правопорушення в трудовому законодавстві, що дасть змогу запобігти ліквідації робочих місць.

Нардепи також пропонують встановлення відповідальності роботодавця за порушення строків виплати або виплату не в повному обсязі заробітної плати та інших виплат, передбачених законодавством перед працівником, права якого порушено. Законопроект передбачає скасування відповідальності за недопущення до незаконної перевірки з питань дотримання трудового законодавства, запровадження неодмінного  виконання обов’язку перед особою, права якої порушено, незалежно від сплати штрафів згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Положення законопроекту передбачають скасування обов’язку сплати мінімального страхового внеску суб’єктами підприємницької діяльності на загальній системі оподаткування за періоди, в яких не було отримано доходу.

У документі запропоновано також скасувати відповідальність за невчасність подання звіту чи подання його в невстановленій формі, якщо це не призвело до втрати бюджетів різних рівнів чи Пенсійного фонду України.

«Горячие линии»

Дата: 6 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42