Новости

Як може зрости допомога при народженні дитини

31.01.2017 / 14:30

Законотворці пропонують не лише збільшити розміри соціальної допомоги при народженні дитини, а й внести корективи в умови її призначення, що сприятиме поступовому вирішенню демографічної  проблеми в Україні.   

Відправною точкою для нарахування суми допомоги для дітей віком до шести років має стати розмір прожиткового мінімуму. Про це йдеться у законопроекті № 5709 «Про внесення змін до Закону  України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», зареєстрованому нещодавно у парламенті.

Документ містить такі пропозиції:

– допомогу при народженні дитини нараховувати в розмірах прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років та виплачувати виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого на момент здійснення виплат допомоги;

– передбачено збільшити розмір допомоги:

  • на першу дитину — 52 розміри прожиткового мінімуму;
  • на другу дитину — 70 розмірів прожиткового мінімуму;
  • на третю та кожну наступну дитину — 120 розмірів прожиткового мінімуму.

Щодо порядку виплати допомоги, то запропоновано здійснювати її таким чином:

  • одноразово при народженні першої дитини — у розмірі 15 прожиткових мінімумів;
  • при народженні другої дитини — у розмірі 25 прожиткових мінімумів;
  • при народженні третьої та наступної дитини — у розмірі 40 прожиткових мінімумів.

Протягом наступних 36 місяців решту суми допомоги виплачувати рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Передбачається, що розміри допомоги  зростатимуть разом із збільшенням рівня прожиткового мінімуму в Україні, який з 1 травня зросте до 1 624 грн, а з 1 грудня — до 1 700 грн.

У Пояснювальній записці до документа наведено статистику, згідно з якою близько 76,4 % від загальної кількості багатодітних сімей живуть за межею бідності. Крім того, показники народжуваності, — зазначають автори законопроекту, — останнім часом істотно скоротилися і на сьогодні становлять 1,1 дитини на кожну жінку.   

З огляду на те, що матеріальне становище багатьох жінок змушує їх у перші місяці після народження дитини виходити на роботу, у документі переглянуто й умови  призначення допомоги. Зокрема, прописано, що в разі переривання відпустки по догляду за дитиною і виходу на роботу її матері на умовах повного робочого часу, допомогу отримуватиме особа, яка фактично доглядатиме за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Однак допомогу планують виплачувати в повному обсязі, якщо мати працюватиме на умовах  неповного робочого часу.

«Горячие линии»

Дата: 1 августа, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42