Новости

Хто і як контролюватиме ринок праці

01.02.2017 / 09:00

Держпраці та ДФС мають намір тісніше співпрацювати щодо перевірок, спрямованих на детінізацію трудового ринку і заробітної плати.

Про це йшлося на нещодавно проведеній спільній селекторній нараді. Так, Держпраці розроблено перелік проектів нормативних актів, який має посилити ефективність контрольних заходів. Вже визначено  нові завдання для міжвідомчих робочих груп, до складу яких увійшли спеціалісти Держпраці, ДФС, інших контролюючих органів та органів місцевого самоврядування.

Планується також підписання угоди між обома відомствами, що змусить роботодавців відповідальніше ставитися до своїх зобов’язань перед працівниками, зокрема, щодо гарантій виплати мінімальної заробітної плати, оплати роботи понаднормової або у вихідні, а в разі якщо робітники оформлені на неповний робочий день, – дотримання цього графіка.

Зокрема, очільник Держпраці Роман Чернега планує задіяти і міграційну службу, надаючи їй результати перевірок  про факти нелегального працевлаштування іноземців.

Втім  Роман Чернега наголосив, що фахівці відомства роблять акцент не на санкціях, а на  інформуванні бізнесу про законодавчі зміни і запобіганні порушенням.