Новости

Питання захисту прав споживачів фінспослуг у парламенті розглянуть першочергово

02.02.2017 / 12:50

У планах Комітету фінансової і банківської політики під час шостої сесії – опрацювання близько 90 законопроектів. З-поміж тих, що визначені для першочергового розгляду, – законопроект № 2456д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг».

Документом передбачено посилення відповідальності надавачів фінансових послуг, зокрема збільшення фінансових санкцій за надання ними недостовірної інформації про такі послуги. Штраф за таке порушення запропоновано встановити у розмірі від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А в разі вчинення його повторно — сума штрафу зросте від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, законопроект передбачає, що в разі виникнення неоднозначного тлумачення прав та обов’язків сторони за договором про надання фінансових послуг за участю споживача фінансових послуг такі права та обов’язки тлумачитимуться на користь споживача фінансових послуг.