Новости

Податкові пільги для ветеранських підприємств збираються узаконити

10.02.2017 / 14:00

Де-факто  Законом України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту»  вже передбачено, що підприємства ветеранів війни  звільняються від сплати податку на прибуток. Ця пільга стосується підприємств, на яких не менше ніж 60 % від середньоспискової чисельності працюючих становлять учасники бойових дій та учасники війни. Однак скористатися податковими преференціями ветерани-підприємці зможуть, коли ці пільги де-юре стануть частиною податкової системи. Саме тому на розгляд до парламенту днями було внесено законопроект №6062 «Про внесення змін до Податкового Кодексу України (щодо оподаткування підприємств ветеранів війни).

1. Статтю 142 Податкового кодексу України запропоновано доповнити  пунктом 142.4 такого змісту: 

«Звільняється від оподаткування на прибуток підприємства ветеранів війни, отриманий від продажу (постачання) товарів, виконання робіт  і надання послуг, крім підакцизних товарів, послуг із поставки підакцизних товарів, отриманих в межах договорів комісії, поруки,  доручення, довічного управління, інших цивільно-правових договорів,  що уповноважують такого платника податку здійснювати постачання товарів від імені та за дорученням іншої особи без передачі права власності на такі товари».

Щоб захистити ветеранські підприємства  від спроб податкових махінаторів використати їх для наживи, у законопроекті запропонована система захисту у вигляді чітких вимог до цих підприємств:

  • засновниками (учасниками) є учасники бойових дій та/або учасники війни з часткою у статутному капіталі не менш ніж 80 відсотків;
  • керівником  є учасник бойових дій або учасник війни;
  • на підприємстві працевлаштовані не менше ніж два учасники бойових дій;
  • річний дохід за попередній звітний (податковий) період не перевищує трьох мільйонів гривень.

У разі ухвалення документа, підприємства, на які поширюється дія цього пункту, мають зареєструватися у відповідному реєстрі в Державній фіскальній службі України, передбаченому для платників цього податку.

Звільнення від оподаткування діє протягом трьох років з часу реєстрації підприємства у Державній фіскальній службі відповідно до вимог цього пункту».