Новости

Під час карантину батькам планують надавати оплачувані відпустки

13.02.2017 / 16:40

Новацію містить законопроект № 4139 про внесення змін до Закону України «Про відпустки» (щодо врегулювання питання відпустки на період встановлення обмежувальних протиепідемічних заходів) і за неї ще має  проголосувати більшість депутатів. Крім того, згадувана  норма має бути прописана  у колективному договорі підприємства. 

Документом також  встановлюється, що за бажанням батьків, в обов’язковому порядку і на весь  період протиепідемічних заходів на відповідній  території  надаватимуть   відпустку  без збереження зарплати  по догляду за дитиною до 14 років.

 Отже, нова стаття, якою запропоновано доповнити Закон України «Про відпустки», має такий зміст:

«Стаття 19-1. Відпустка на період встановлення обмежувальних протиепідемічних заходів

За бажанням матері або іншої особи, зазначеної у частині третій статті 18 цього Закону, у обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати для догляду за дитиною віком до 14 років на період встановлення місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування обмежувальних протиепідемічних заходів у навчальних закладах на відповідній території.

На період обмежувальних протиепідемічних заходів у навчальних закладах на відповідній території може надаватися оплачувана або частково оплачувана відпустка на умовах, визначених колективним договором».

Поки що члени Комітету Верховної Ради з питань  соціальної політики,  зайнятості та пенсійного забезпечення розглянули  документ і  рекомендували парламенту прийняти його за основу. А про актуальність нововведення зайвий раз нагадує  Центр грипу та ГРВІ, що працює при МОЗ України: друга хвиля грипу очікується починаючи з лютого і триватиме до початку квітня.

«Горячие линии»

Дата: 18 июля, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42