Новости

Деякі види будівельних робіт можуть стати «бездозвільними»

16.02.2017 / 14:00

У Мінрегіонбуді розробили перелік будівельних робіт, які для їх здійснення не потребують дозволів Державної архітектурно-будівельної інспекції, а після їх завершення об’єкт не підлягає введенню в експлуатацію.

Розробка відповідного документа забезпечить ефективну імплементацію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» № 1817-VIII, – наголошують у відомстві.

Перелік робіт уже узгодили з експертами і після відповідного фінального доопрацювання документ направлять на погодження до центральних органів влади. У такий спосіб фахівці відомства прагнуть усунути надмірну зарегульованість галузі та полегшити життя як пересічним громадянам, так і бізнесу. Якого виду роботи підпадають під категорію «бездозвільних», можна поки що судити зі слів керівних працівників відомства, котрі анонсували підготовлений ними нормативний акт. Так, у разі ухвалення документа для облаштування пандусу, заміни вікон або виносу батареї на балкон не доведеться йти по дозвіл до ДАБІ.

Утім у Міністерстві акцентують увагу на тому, що при виконанні таких робіт дотримання вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил є обов’язковим.