Новости

Як оподатковується ПДФО дохід за здані мастила (оливи)?

13.03.2017 / 09:10

Якщо суб’єктом господарювання здійснюється збирання відходів у вигляді відпрацьованих мастил (олив) від фізичних осіб з метою їх подальшої утилізації та переробки, то до доходу, що нараховується (виплачується) таким суб’єктом фізичним особам за здані ними мастила (оливи) можуть бути застосовані норми пп. 165.1.25 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу.

Цим підпунктом визначено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума доходу, отримана платником податку за здані (продані) ним вторинну сировину, побутові відходи, брухт кольорових металів, включаючи використані (виснажені) акумулятори електричні свинцево-кислотні (код 8548 10 21 00 згідно з УКТ ЗЕД), залишки та брухт електричних акумуляторів із вмістом свинцю (код 8548 10 91 00 згідно з УКТ ЗЕД), та брухт дорогоцінних металів, проданий Нацбанку України.

При цьому суб’єкт господарювання має ураховувати вимоги, встановлені Порядком збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2012 р. № 1221.

(Лист ДФС України від 06.03.2017 р. № 4589/6/99-99-13-02-03-15)