Новости

Уряд ухвалив створення Служби фінансових розслідувань

22.03.2017 / 17:20

22.03.2017 р. Кабінет Міністрів України схвалив законопроект щодо створення Служби фінансових розслідувань (СФР).

Цей законопроект розроблено Мінфіном України разом з експертами та доопрацьовано в робочій групі, яку було створено Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

До основних функцій Служби належатиме виявлення, припинення, розкриття та досудове розслідування злочинів проти інтересу держави в економічній, фінансовій і податковій сферах. Новий орган також проводитиме аналітичну та профілактичну роботу щодо виявлення факторів, які унеможливлюють вчинення таких злочинів.

Особливістю нової Служби є зміна силового підходу на комплексний і аналітичний — з використанням сучасних методик розслідувань. Служба буде повністю демілітаризована, сформована з нових людей, які отримуватимуть гідні заробітні плати, та виведена зі складу Державної фіскальної служби.

Створення Служби фінансових розслідувань підтримав Президент та Прем’єр-міністр України. Це також передбачено Коаліційною угодою, Планом дій Уряду та Меморандумом про співпрацю України із МВФ. Цей законопроект активно підтримали українські бізнес-асоціації та громадські об’єднання.

Урядовий портал