Новости

За яких підстав можуть відмовити в реєстрації податкової накладної

31.03.2017 / 14:30

Кабінетом Міністрів України затверджено підстави для прийняття рішення комісією ДФС про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або про відмову в такій реєстрації. Таке рішення прийняте для забезпечення реалізації механізму зупинення реєстрації податкових накладних, який діятиме з 01.04.2017 р. в тестовому режимі (без фактичного зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН).

Зокрема, передбачено, що комісія ДФС може відмовити платнику ПДВ у реєстрації податкової накладної виключно за таких умов:

  • ненадання платником податку письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до яких застосована процедура зупинення реєстрації згідно з п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу;
  • ненадання платником податку копій документів відповідно до пп. «в» пп. 201.16.1 зазначеного пункту;
  • надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства, та/або, які не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування.

Зазначені документи платник податку має право подати до органу ДФС у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування.

Комісія ДФС не може відмовити платнику податків у розгляді додаткових письмових пояснень та/або копій документів щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, якщо такі пояснення та/або копії документів подано платником податку до органу ДФС за основним місцем обліку не пізніше зазначено строку.

(Постанова Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 р. № 190)