Новости

Радянські нормативно-правові акти буде скасовано

13.04.2017 / 17:40

Кабінет міністрів підтримав розроблений Міністерством юстиції законопроект, який скасовує всі нормативно-правові акти часів Радянського Союзу, та постановив направити документ на розгляд до Верховної Ради.

Як зазначив Міністр юстиції Павло Петренко, проект Закону «Про визнання такими, що втратили чинність, актів органів державної влади і управління УРСР та Постанови Верховної Ради від 12 вересня 1991 року «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства СРСР» розроблено на виконання доручення Прем’єр-міністра.

Передбачається, що впродовж шести місяців з моменту набуття чинності цим законом припинять свою дію всі підзаконні акти міністерств, відомств, комісій та президій, прийняті до набуття Україною незалежності, а протягом року — всі закони УРСР та СРСР, які нині діють на території України. За три роки припинять чинність усі кодифіковані акти радянських часів. Відтак — Україна позбавиться зайвого нормативного багажу радянських часів і отримає шанс вибудувати сучасну незалежну правову систему.

Щодо періоду розробки нормативно-правової бази, яка має замінити скасоване законодавство, то у Мін’юсті вважають, що визначених законопроектом проміжків часу цілком достатньо.

Закон планується направити одразу до парламенту, щоб депутати вже у травні могли проголосувати.

За матеріалами прес-служби Міністерства юстиції України