Новости

Сплачені податки на окупованих територіях не повертатимуть

14.04.2017 / 10:00

12.04.2017 р. Президентом України підписано Закон від 23.03.2017 р.№ 1989-VIII, яким викладено у новій редакції п. 38 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу, відповідно до якої, зокрема, уточнено, що положення зазначеного пункту поширюються виключно на платників податків, які станом на 14.04.2014 р. мали місцезнаходження (місце проживання) на тимчасово окупованій території, яка визнана такою відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями», або в населених пунктах на лінії зіткнення, та/або платників податків, які мають об’єкти оподаткування місцевими податками, зборами на цих територіях, та визначено термін «територія проведення антитерористичної операції».

Законом встановлено, що не підлягають поверненню на поточний рахунок платника податку, не спрямовуються на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших податків, зборів нараховані та сплачені за період проведення АТО суми:

  • податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до ст. 266 Податкового кодексу за об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, розташовані на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення;
  • суми плати за землю відповідно до статей 269 — 289 цього Кодексу за земельні ділянки, які розташовані на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення, та/або території проведення АТО.

Також передбачено, що положення пп. 38.11 п. 38 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу, яким встановлено спеціальні правила для підтвердження даних, визначених у податковій звітності, застосовуються до платників податків/податкових агентів, які станом на 01.04.2017 р. здійснили зміну свого місцезнаходження (місця проживання) з тимчасово окупованої території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення на іншу територію України та сплачували податки до бюджету в період проведення АТО згідно з цим Кодексом.

Крім того, усунено технічну помилку, відповідно до якої зупинялася дія пп. 3 п. 76 Закону України від 21.12.2016 р. № 1797-VIII, згідно з яким Податковий кодекс доповнювався новим пп. 167.5.4, що встановлює ставку ПДФО у розмірі 9 % для доходів у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах, нарахованих нерезидентами, інститутами спільного інвестування та суб'єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток.

Закон набирає чинності з дня, що настає за днем його опублікування, та застосовується до податкових періодів починаючи з 01.01.2017р.

(Закон України від 23.03.2017 р. № 1989-VIII)