Новости

За порушення митних правил каратимуть більш суворо

21.04.2017 / 12:30

ДФС України розроблено та оприлюднено на офіційному сайті відомства проект Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо накладення стягнень у справах про порушення митних правил та виконання постанов у цих справах».

Метою прийняття акта є вдосконалення законодавчої бази для ефективної профілактики та боротьби з митними правопорушеннями, а саме:

- ефективне запобігання та протидія вчиненню ПМП;

- усунення прогалин законодавства, які дають змогу уникати відповідальності за вчинення ПМП;

- встановлення дієвих механізмів стягнення штрафів та конфіскації предметів ПМП;

- вдосконалення процедури застосування компромісу в справах про ПМП.

Законопроектом  пропонується внести до Митного кодексу України ряд змін, якими, зокрема, уточнено строки накладення адміністративних стягнень у справах про порушення митних правил: «Якщо справи про порушення митних правил відповідно до ст. 522 МКУ розглядаються органами доходів і зборів або судами (суддями), адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше, ніж через шість місяців з дня виявлення правопорушення. Строк накладення адміністративних стягнень у справах про порушення митних правил зупиняється на час розгляду таких справ судом».

Крім цього, встановлено відповідальність за недоставлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення та документів до органу доходів і зборів призначення, видачу їх без дозволу органу доходів і зборів або втрату (ст. 470 МКУ). Запропоновано штрафувати за перевищення встановленого ст. 95 МКУ строку доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення:

  • більше ніж на 10 діб, але не більше ніж на 20 діб, митних або інших документів на ці товари більше ніж на 10 діб, а так само втрата цих документів — у розмірі 500 НМДГ.;
  • більш ніж 20 діб, а так само втрата цих товарів, транспортних засобів комерційного призначення чи видача товарів без дозволу органу доходів і зборів – у розмірі 100 % вартості цих товарів, ТЗ комерційного призначення або їх конфіскацію.

Також змінено розмір штрафу за перевищення строку тимчасового ввезення або тимчасового вивезення товарів  за межі митної території України більше ніж на 10 діб (ст. 481 МКУ). На сьогодні передбачено штраф у розмірі 1000 НМДГ. За таке порушення пропонується встановити штраф — 100 % вартості цих товарів, транспортних засобів комерційного призначення або їх конфіскація.

У разі прийняття Закон набере чинності через 45 днів з дня його офіційного опублікування.