Новости

Чи враховуються суми середнього заробітку при забезпеченні мінімального розміру зарплати?

10.05.2017 / 14:20

Заробітна плата — це грошова винагорода, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Її розмір за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

Тому якщо працівником виконано місячну норму праці, йому мають нарахувати заробітну плату не нижче розміру мінімальної заробітної плати.

Частиною другою ст. 31 Закону України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі — Закон) визначено вичерпний перелік виплат, які не враховуються при обчисленні заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру. Це — доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я, за роботу в нічний та надурочний час, роз'їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Виплати, які не перелічено в частині другій ст. 31 Закону, мають враховуватися до мінімальної заробітної плати.

Щодо сум середнього заробітку, які зберігаються за працівниками, то зазначені виплати не є заробітною платою працівника, яку роботодавець виплачує йому за виконану роботу, це виплати, які розраховуються згідно з положеннями Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100.

Отже, суми середнього заробітку не враховуються до заробітної плати для забезпечення її мінімального рівня.

(Лист Мінсоцполітики від 21.03.2017 р. № 791/0/101-17/282)

«Горячии линии»

Дата: 8 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00