Новости

Виробництво лікарських засобів: як звітувати про отримані пільги?

11.05.2017 / 09:30

Підпунктом 229.1.1 п. 229.1 ст. 229 Податкового кодексу передбачено можливість пільгового оподаткування за нульовою ставкою акцизного податку, серед інших, спирту етилового, який використовується для виробництва лікарських засобів (у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів).

Операції з оподаткування спирту етилового, який використовується для виробництва лікарських засобів (у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів), крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів, за нульовою ставкою акцизного податку за 1 л 100-відсоткового спирту включені до «Довідника інших податкових пільг», який щоквартально формується та розміщується на офіційному веб-порталі ДФС (код пільги «14020039»).

Суми податку та збору, не сплачені суб’єктом господарювання до бюджету в зв’язку з отриманням податкових пільг, обліковуються таким суб’єктом — платником податків. Облік зазначених коштів ведеться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (п. 30.6 ст. 30 Податкового кодексу).

Пунктом 1 Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету в зв’язку з отриманням податкових пільг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 р. № 1233 (далі — Порядок № 1233), визначено, що цей Порядок є обов’язковим для виконання суб’єктами господарювання, які відповідно до Податкового кодексу не сплачують податки та збори до бюджету в зв’язку з отриманням податкових пільг.

Суб’єкт господарювання, що не сплачує податки та збори в зв’язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та складає звіт про суми податкових пільг за встановленою Порядком № 1233 формою.

Звіт подається суб’єктом господарювання за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі коли суб’єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається.

(Лист ДФС України від 26.04.2017 р. № 9010/6/99-99-15-03-03-15)

«Горячие линии»

Дата: 23 ноября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42