Новости

Термін позовної давності минув: як відобразити безнадійну заборгованість?

19.05.2017 / 09:20

Заборгованість за відвантажений та неоплачений товар, за якою минув термін позовної давності, належатиме до безнадійної, якщо відповідні заходи з її стягнення не призвели до позитивних наслідків.

Заходами зі стягнення заборгованості можуть бути, зокрема, надання претензій боржнику, звернення до суду, подання заяви на банкрутство боржника.

При цьому, з метою оподаткування відображення в обліку продавця та покупця заборгованості, що виникла у зв’язку із затримкою в оплаті товарів, виконаних робіт, наданих послуг, якщо заходи щодо стягнення таких боргів розпочато відповідно до п.  159.1 ст. 159 Податкового кодексу в редакції, чинній до 01.01.2015 р., здійснюється до повного погашення чи визнання такої заборгованості безнадійною у порядку, визначеному п. 17 підрозділу 4 розділу XX Кодексу.

(Лист ДФС України від 20.04.2017 р. № 8387/6/99-99-15-02-02-15)

«Горячие линии»

Дата: 17 августа, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00