Новости

Український експорт: реалії та перспективи

24.05.2017 / 18:30

 24 травня 2017 року в Торгово-промисловій палаті України розпочався III Національний форум із підтримки експорту. Інформаційним партнером заходу виступило офіційне видання  Державної фіскальної служби України — журнал  «Вісник. Право знати все про податки і збори».

У рамках форуму учасники розглянули актуальні питання впровадження ефективних державних механізмів  підтримки експорту, організації промислової кооперації (як всередині країни, так і за її межами), ведення інвестиційної та інноваційної діяльності. Увагу було акцентовано на необхідності активної співпраці бізнесу та влади щодо питань експорту, обговорення поточних проблем і шляхів їх вирішення.

Усі доповідачі погодилися, що покращити експорт допоможуть три основні ресурси: державна підтримка, кредити, закордонні інвестиції. У цьому контексті відбулася розгорнута дискусія по кожному із зазначених напрямів.

Так, до уваги присутніх було представлено експортну стратегію України та Дорожню карту стратегічного розвитку торгівлі2017 — 2021 років. Цими документами фактично на ближчих п’ять років визначено покроковий план дій нарощення обсягів експорту, збільшення кількості й підтримки експортоорієнтованих виробників. Спікери з цих питань запросили представників бізнесу долучитися до обговорення зазначених нормативних актів з наданням дієвих пропозицій.

Окремо експерти обговорили план дій реформування митниці упродовж 2017 — 2020 років у контексті підтримки експорту. Представники бізнесу схвально оцінили принципово новий підхід щодо суті реформування. Цього разу реформа митниці вимірюватиметься не в мільярдах гривень, як раніше, а в хвилинах — час здійснення митних формальностей спробують звести до мінімуму. Таке нововведення  має значно полегшити роботу.

Щодо самого кредитування бізнесу в Україні, то  представники фінансово-банківської сфери зазначили: в Україні цією можливістю користуються зрідка, незважаючи на світову практику. Експерти розповіли про переваги кредитування бізнесу та надали експортерам дієві пропозиції.

Цікавими виявилися обговорення міжнародних грантових програм підтримки бізнесу в Україні, а також дискусія щодо участі підприємств у державних закупівлях у рамках угоди GPA.

Друга частина форуму  у форматі виставки-презентації промислової продукції київських виробників «Зроблено в Україні» відбудеться 25 травня 2017 року у ВЦ «КиївЕкспоПлаза». Інформаційну підтримку заходу надаватиме журнал «Рейтинг».

На основі отриманої інформації делегати форуму зможуть більш детально окреслити питання експорту, ознайомитися з представниками мережі інституцій з підтримки експорту та спектром їхньої діяльності,  компетентно планувати свою стратегію в регіонах, а також швидше й ефективніше за конкурентів реагувати на коливання ринку.