Новости

Зміни у формі акцизної накладної та Порядку її заповнення

06.06.2017 / 09:00

З 06.06.2017 р. набрав чинності наказ Мінфіну України, яким:

  • затверджено Зміни до форми акцизної накладної, форми розрахунку коригування акцизної накладної, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, затверджених власним наказом від 25.02.2016 р. № 218;
  • викладено у новій редакції форму заявки на поповнення (коригування) залишку пального, затверджену власним наказом від 25.02.2016 р. № 218.

Відповідно до змін виробництво пального в споживчій тарі ємністю до 2 л (включно) стало шостим типом причини, що зазначається у примітці 1 як форми акцизної накладної, так і форми розрахунку коригування акцизної накладної у разі їх ненадання отримувачу пального.

Передбачено, що в акцизній накладній, розрахунку коригування акцизної накладної вказуються основні реквізити особи (платника податку), що реалізує пальне, та особи — отримувача пального, зокрема, для уповноважених юросіб, які ведуть облік діяльності за договорами про спільну діяльність без утворення юрособи та є відповідальними за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договорів: назва договору, найменування уповноваженої особи та податковий номер, наданий такій особі при взятті на облік договору згідно з п. 63.6 ст. 63 та п. 64.6 ст. 64 глави 5 розділу II Податкового кодексу.

Акцизні накладні, які передбачають відвантаження пального на умовах, встановлених ст. 229 розділу VI Кодексу, можуть бути виписані в межах ліміту квот, встановлених Кабінетом Міністрів України для отримувачів такого пального.

Зазначено, що в акцизній накладній/розрахунку коригування акцизної накладної з типом причини «2» особа — отримувач пального зазначається відповідно до переліку підприємств, яким надано квоти на підакцизну продукцію, що ввозиться чи відвантажується відповідно до ст. 229 розділу VI Кодексу.

При складанні заявки на поповнення (коригування) залишку пального, що відвантажується на умовах, установлених цією статтею, у верхній лівій частині відповідного виду заявки (основна або коригуюча) замість відмітки «Х» проставляється тип причини «1».

При складанні заявки на поповнення (коригування) залишку пального в межах інвентаризаційних залишків пального станом на 01.03.2016 р. особою, яка відповідно до покладених на неї завдань організовує виконання затверджених Кабінетом Міністрів України завдань щодо формування, обслуговування, розміщення, відпуску, використання, поповнення та освіження (поповнення) запасів державного матеріального резерву, дотримання нормативних умов їх кількісного та якісного стану та несе відповідальність за їх виконання, проставляється тип причини «2».

При складанні заявки на поповнення (коригування) залишку пального з типом причини «1» або «2» гр. 8 табличної частини заявки має дорівнювати 0, а до рядка «Загальна сума акцизного податку» переноситься цифра «0».

(Наказ Мінфіну України від 24.04.2017 р. № 452)