Новости

З 1 квітня 95 % сум ПДВ відшкодовано в автоматичному режимі

01.06.2017 / 09:20

З початку впровадження Електронного реєстру відшкодування ПДВ, тобто з 1 квітня цього року, майже всі заявлені до повернення суми відшкодовуються протягом місяця за результатами камеральних перевірок. Про це заявив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час засідання Американської торговельної палати в Україні, яке відбулося 30.05.2017 р.

За його словами, по заявках, поданих у березні цього року за лютий, при заявлених 8,3 млрд грн ПДВ — 7,8 млрд грн були підтверджені камеральними перевірками і відшкодовані на розрахункові рахунки суб’єктів господарювання протягом 30 днів  —фактично місяць у місяць. У квітні із заявлених 9,9 млрд грн суб’єктам господарювання відшкодовано 9,3 млрд грн.

«За результатами камеральних перевірок фактично 95 % сум ПДВ відшкодовано в автоматичному режимі. По тих, сумах, які ще не повернуті платникам, прийнято рішення про проведення позапланової документальної перевірки для підтвердження правомірності заявки або упередження незаконного відшкодування ПДВ», — зазначив Мирослав Продан.

Керівник ДФС також зауважив, що забезпечити повну ліквідацію заборгованості минулих періодів із відшкодування ПДВ сьогодні неможливо через низку об’єктивних факторів  — наявність відповідної інформації правоохоронних органів, судових спорів, необхідність перевірок за нововиявленими обставинами (інформація правоохоронних органів), відсутність можливостей для перевірки, зокрема по взаємовідносинах платників із підприємствами, що зареєстровані на території в зоні проведення АТО та перереєстровані на материковій території України з непідконтрольної Україні території тощо.

Окрім ситуації з відшкодуванням ПДВ, учасники наради розглянули питання щодо врегулювання заліку переплат з податку на прибуток підприємств, які виникли у зв’язку зі сплатою авансових внесків з цього податку при виплаті дивідендів у 2013 р., здійснені філіями до 01.03.2015 р.

Так, у зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу відокремлені підрозділи були виключені з переліку платників податку на прибуток. Враховуючи це, розрахунок авансових внесків у зв’язку із виплатою дивідендів визначається в цілому по платнику податку — юридичній особі.

Для врегулювання ситуації, в якій опинилися філії головних підприємств ДФС, було здійснено заходи для можливості об’єднання карток особових рахунків. Так, територіальними органами проведено інвентаризацію облікових показників філій та роз’яснено можливість перенесення сальдо розрахунків з бюджетом філій з податку на прибуток до головного підприємства.

Державна фіскальна служба