Новости

Банкам заборонено обслуговувати «санкційні» компанії

07.06.2017 / 10:00

Національний банк України упорядкував вимоги до роботи банків з особами, зазначеними у додатках до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28.04.2017 р. «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Цей документ, нагадаємо, введений в дію Указом Президента України від 15.05.2017 р. № 133/2017 і передбачає санкції, зокрема, проти соціальних мереж «ВКонтакте» і «Однокласники», ресурсів Yandex, Mail.ru та бухгалтерської програми 1С. 

Відповідні вимоги передбачено постановою Правління НБУ від 01.06.2017 р. № 46 «Про внесення змін до постанови Правління НБУ від 01.10.2015 р. № 654», яка набирає чинності з дня, що настає за днем її офіційного опублікування.

Так, банкам заборонено виконувати розрахункові документи клієнтів, зазначених у санкційних списках, які є ініціаторами переказу та до яких застосовані санкції, зокрема, «зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань».

Крім того, забороняється ініціювати переказ коштів на рахунки осіб, зазначених у санкційних списках, до яких застосовані такі санкції: «зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань» та/або на власні рахунки банку, відкриті в особах, до яких застосовані санкції, зокрема, «зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань», за винятком переказів коштів за операціями, які здійснюються для збільшення статутного капіталу банків України.