Новости

Чи розслідуються нещасні випадки виробничого характеру на непідконтрольних територіях?

07.06.2017 / 16:00

Якщо нещасні випадки сталися на територіях, не підконтрольних органам державної влади України, то на сьогодні відсутні належні умови для створення комісій (спеціальних комісій), отримання необхідних матеріалів, проведення об’єктивного та всебічного розслідування нещасних випадків з дотриманням вимог Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 р. №  1232.

Проводити розслідування нещасних випадків, професійних захворювань у інший спосіб члени комісії не мають права, оскільки акт, складений за результатами такого розслідування нещасного випадку, не відповідатиме законодавству та завжди буде предметом судових спорів за позовом будь-якої зацікавленої особи.

Єдиним способом встановлення об’єктивних обставин і причин настання нещасних випадків на виробництві, їх кваліфікації є: проведення обстеження місця події із забезпеченням доступу до нього представників Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (далі — Фонду); вивчення та використання для встановлення факту страхового випадку документів, які видані, затверджені та підписані органами, установами, організаціями, підпорядкованими українській владі, і складені відповідно до вимог чинного законодавства України. А це можливо після завершення АТО.

При цьому робочі органи Фонду у Донецькій та Луганській областях забезпечують накопичення інформації, яка їм надходить, про нещасні випадки та професійні захворювання, що сталися на території, тимчасово непідконтрольної українській владі, з метою можливого повернення до розслідування цих випадків після звільнення тимчасово окупованих територій.

(Лист виконавчої дирекції ФСС з НВП від 22.05.2017 р. № 100-06-3)