Шановні колеги!
Звертаємо вашу увагу на новий випуск журналу «Рейтинг. Вісник» № 3-4 /2017.
Видання оприлюднило новий рейтинг кращих компаній країни на основі їх фінансових показників.
Найбільш поширеним видом діяльності виявилися різні види торгівлі — 24 компанії із сотні найуспішніших, зайнятих у цій сфері. Флагманами машинобудування стали шість компаній. ІТ-сектор, на який роблять ставку в усьому світі, представлено лише трьома компаніями.
Якщо порівняти дані по кращих компаніях з традиційно представленим рейтингом ТОП-100 найбільших платників податків, то до обох переліків потрапляють тільки 26 компаній.
При цьому за перше півріччя 2017 року саме компаніями «податкової сотні» забезпечено 45,4 % сплаче-них податків до Зведеного бюджету України. З них левова частка податків припадає на ПДВ — 30,7 %. Другу сходинку посідає акциз — 21,4 %. Замикає трійку лідерів рентна плата — 16,2 %, цікаво, що 83 % ренти сплачено лише двома компаніями.
Ексклюзивно в журналі опубліковано:
- ТОП-100 найбільших платників податків за перше півріччя 2017 року;
- ТОП-100 кращих компаній за фінансовими показниками 2016 року;
- ТОП-10 кращих компаній за фінансовими показниками 2016 року у провідних галузях економіки: аграрному секторі, харчопромі, паливно-енергетичному комплексі, металургії, машинобудуванні, хімпромі, фармацевтичній промисловості, торгівлі.
Актуальні інтерв’ю і точки зору:
- Які глобальні тренди в агропромисловому комплексі можуть допомогти українським компаніям розширити присутність на світовому ринку, розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.
- Державні підприємства – це насамперед бізнес, який має приносити прибуток. Як змусити їх працювати ефективно, знає перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.
- Іноземного інвестора Україна може привабити аграрним сектором, сферою інновацій та ІТ, а також інфраструктурою, — переконаний президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер.
- Ключові умови для досягнення амбіційної мети уряду — як вийти на рівень видобування 27 млрд кубометрів газу до 2020 року — назвав Генеральний директор ДТЕК Нафтогаз Ігор Щуров.
- Україна може стати плацдармом для вироблення високотехнологічної електроенергії і поставляти її до інших країн, — переконаний Іван Плачков, Голова Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї.
- Зрозуміла робота державних монополій і боротьба з корупцією в рази полегшить роботу металургів. Як саме – конкретизував Генеральний директор металургійного комбінату «Азовсталь» Енвер Цкітішвілі.
- Прогноз на осінь для ринку пального від Генерального директора «СОКАР Енерджі Україна» Ельчіна Мамєдова.