Новости

Податкова звітність — ефективно і без помилок

30.01.2018 / 14:00
Податкова звітність —  ефективно і без помилок

Близько 600 бухгалтерів отримали інформацію про нововведення в податковій та фінансовій звітності, а також практичні поради, як уникнути помилок при її підготовці, в ході бухгалтерського семінару-практикуму «Закриваємо рік: звітність та виправлення помилок». Захід 26 січня було організовано виданням «Вісник. Офіційно про податки» за підтримки Державної фіскальної служби України. Генеральним партнером семінару виступила платформа податкових знань Taxlink , стратегічним партнером — програма «Арт-звіт».

26 січня близько 600 бухгалтерів підприємств з різних галузей економіки Київщини, Чернігівщини та Житомирщини в ході семінару-практикуму «Закриваємо рік: звітність та виправлення помилок» познайомилися з нововведеннями в податковій та фінансовій звітності, що набрали чинності з початку 2018 року. Спікери семінару, провідні фахівці Державної фіскальної служби України, також надали учасникам практичні поради,  як уникнути помилок при підготовці звітів.

Людмила Демченко, начальник Головного управління ДФС у м. Києві, відкриваючи захід, зупинилася на найбільш актуальних темах, які турбують платників податків та загалом громадян, щодо: особливостей кампанії декларування-2018; необхідності отримання реєстраційного номера облікової карткифізичної особи — платника податків для дітей, що може знадобитися школярам при реєстрації для участі в ЗНО; мораторію на проведення податкових перевірок; змін у формах подання звітності та інших питань  сфери оподаткування. Також керівник столичної ДФС запевнила, що фіскальна служба наразі активно проводить роз’яснювальну роботу та розширює канали комунікацій з платниками. «У разі виникнення питань звертайтеся до наших Центрів обслуговування платників, слідкуйте за оновленням інформації на субсайті, нашій сторінці у facebook та на нещодавно створеному YouTube-каналі. Ваші звернення та зауваження дуже важливі для нас, так ми можемо максимально швидко відреагувати та вирішити проблемне питання», — зауважила Людмила Демченко.

Зміни в розрахунку ЄСВ та ПДФО, а також звітність з них, були у центрі уваги доповідей Тетяни Федченко, Світлани Кепіної та Надії Філіповських — керівників підрозділів Департаменту фізичних осіб ДФС України. Нові види неоподатковуваних доходів, розміри податкової соціальної пільги, нова форма декларації про майновий стан та доходи, нововведення в нарахуванні ЄСВ, заповнення звіту з ЄСВ, особливості складання форми №1 ДФ —  про все це йшлося у виступах експертів.

Олексій Задорожний, в. о. директора Департаменту методологічної  та нормотворчої роботи Державної фіскальної служби України, акцентував увагу слухачів на зміні строків подання декларації з податку на прибуток, коригуванні визначення роялті, нововведеннях з оподаткування благодійної допомоги, а також на зміні критеріїв визнання операцій контрольованими.

Про нові вимоги до фінансової звітності розповіла Катерина Проскура, аудитор, доктор економічних наук та незалежний консультант. Як повідомила експерт, великі підприємства (за критеріями нової редакції Закону про бухоблік) відтепер  відносяться до підприємств, що мають суспільний інтерес та повинні складати фінансову і бухгалтерську  звітність за міжнародними стандартами, оприлюднювати її на власному веб-сайті та підтверджувати аудиторським висновком.

У центрі уваги доповідачів також опинилося адміністрування ПДВ. Начальник відділу розгляду звернень з ПДВ Департаменту методологічної та нормотворчої роботи ДФС України Алла Кононова зупинилася на нових термінах формування податкового кредиту, особливостях коригування податкових накладних, переліку операцій, що звільнені від сплати ПДВ. Також вона зазначила, що новий порядок блокування податкових накладних має бути розроблений урядом до 1  березня поточного року (наразі з 1 січня 2018 року блокування відбувається у тестовому режимі). Багато конкретних  питань щодо вже заблокованих у минулому році податкових накладних виникло в  учасників заходу до Дмитра Мішалова, начальника Управління організації роботи щодо прийняття рішень про реєстрацію податкових накладних.

Велику кількість практичних порад бухгалтерам надав народний депутат України, член податкового комітету ВР, член-кореспондент Академії економічних наук України Олександр Кірш під час  своєї ексклюзивної сесії «Податкові маневри. Судова практика. Що готується: пастки й можливості». Його досить прості і водночас яскраві пояснення складних моментів податкового законодавства та поради бізнесу щодо комунікації  з податковими органами виявилися корисними для учасників.

Про те, як можна оперативно слідкувати за всіма змінами в податковому законодавстві за допомогою платформи податкових знань Tax link, розповіла менеджер з розвитку  цього проекту Юлія Марченко.

А переваги електронної системи документообігу «Арт-звіт плюс» на підприємстві стали темою виступу Івана Пархоменка, директора з розвитку групи компаній «АМ Софт».

Наступні  бухгалтерські семінари-практикуми «Закриваємо рік: звітність та виправлення помилок» відбудуться у Харкові (9 лютого) та у Одесі (16 лютого).

Докладніше — http://event.visnuk.com.ua/kharkiv/


Інформаційні партнери заходу:

«Юридична практика», «Ліга: Закон», «Обозреватель»