Новости

ГФС Украины и Администрация публичных финансов Бельгии договорились о сотрудничестве

26.10.2018 / 16:30

ДФС України розширює коло співробітництва з європейськими партнерами. В. о. Голови ДФС Олександр Власов у рамках міжнародного податкового саміту з цифрової економіки в Лісабоні зустрівся з керівником Адміністрації публічних фінансів Бельгії, чинним Президентом Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій (IOTA) Хансом Д’Хондтом.

«Україна та фіскальна служба не стоять осторонь процесів діджиталізації. Ми електронізуємо процеси для зручності платників. Не завжди це просто і швидко, але ми рухаємось у вірному напрямі. Ваша служба це вже пройшла, відбулося реформування, тому ваш досвід дуже важливий і цікавий для України», — зазначив Олександр Власов.

Він запропонував на експертному рівні створити робочу групу щодо обміну досвідом, напрацювання рекомендацій та практичного їх втілення.

ДФС цікавлять електронні сервіси, зокрема, запровадження електронної акцизної марки. ДФС наразі активно працює над цим проектом, щоб з наступного року вже реалізувати його. А оскільки з 2019 р. відповідно до Директиви ЄС щодо тютюну застосування електронної марки є обов’язковою, то досвід запровадження був би досить корисним для України.

Крім того, серед напрямів співпраці — застосування єдиного казначейського рахунку для сплати податків і зборів. У Бельгії він запроваджений кілька років тому і дає змогу платнику одним платіжним дорученням сплатити грошові зобов’язання по всім податкам, а податковим органам — мати реальну картину про стан розрахунків з бюджетами.

Також Олександр Власов запропонував поділитися досвідом з питань кадрового забезпечення. За словами Ханса Д’Хонда, з 2008 р. розпочалась активна фаза реформування Адміністрації публічних фінансів. Протягом 2010 — 2015 рр. її було повністю модернізовано, а із 20 тис. співробітників дві третини були замінені. За останні п’ять років повністю переглянуті KPI для всіх підрозділів і всіх співробітників, переформатована робота внутрішнього аудиту та внутрішньої безпеки.

У митному блоці для ДФС цікавий досвід Бельгії щодо створення профілів ризиків та удосконалення автоматизації процесів з управління ризиками.

Бельгійська сторона запевнила, що готова надати спеціалістів по кожному окремому напряму.