Новости

Как исправить ошибку при начислении НДС на освобожденную операцию

13.11.2018 / 15:00

ДФС України роз’яснено, що при здійсненні операцій з постачання макулатури товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД, яка звільняється від оподаткування ПДВ на підставі п. 23 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, постачальник — платник ПДВ складає податкову накладну з поміткою «Без ПДВ», яка підлягає обов’язковій реєстрації в ЄРПН. При цьому постачальник за такими операціями податкові зобов’язання з ПДВ не визначає і до бюджету не сплачує. Отримувач макулатури придбаває такі товари без ПДВ.

Якщо платник податку при постачанні товарів/послуг, операції з постачання яких звільнені від оподаткування ПДВ, нараховував ПДВ за ставкою податку 20 %, то для виправлення допущеної помилки він має скласти розрахунок коригування, в якому зазначити зі знаком «-» обсяг операції, до якого застосовувалась ставка 20 %. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) таких товарів/послуг.

Одночасно з цим платник податку має скласти нову податкову накладну на операцію, що звільнена від оподаткування ПДВ, із зазначенням у такій податковій накладній дати складання, що відповідає даті настання першої події за такою операцією, та зобов’язаний зареєструвати таку накладну в ЄРПН.

Також зазначено, що звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання макулатури у разі дотримання умов, перелічених у п. 23 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, застосовується в обов’язковому порядку без можливості відмови від його застосування.

/ІПК від 02.11.2018 р. № 4683/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/