Новости

Обязательная регистрация плательщиком НДС: с какой даты начислять и уплачивать НДС?

20.11.2018 / 13:00

Якщо особа здійснює операції з постачання товарів/послуг на митній території України, що підлягають оподаткуванню ПДВ згідно з розділом V ПКУ, і їх загальний обсяг протягом останніх 12 календарних місяців перевищує 1 млн. грн, то така особа повинна подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням Заяву № 1-ПДВ і відповідно зареєструватись як платник ПДВ в обов’язковому порядку.

При цьому будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, але не подала до контролюючого органу Заяву № 1-ПДВ, несе відповідальність за ненарахування або несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника ПДВ без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування податку.

Обов’язок щодо нарахування та сплати податкових зобов’язань з ПДВ у такої особи виникає з дня, наступного за граничним днем, який встановлений для подання Заяви № 1-ПДВ, тобто з 11 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг понад 1 млн. грн.

/ІПК від 15.11.2018 р. № 4839/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/