Новости

Заключение ОСББ и ЖБК платных договоров: утрачивается ли статус «неприбыльности»?

22.11.2018 / 08:30

Укладення ОСББ та ЖБК, які мають статус неприбуткової організації, договорів про право доступу на платній основі до інфраструктури багатоквартирного житлового будинку та їх виконання не є підставою для виключення таких організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій, якщо дотримано норми законодавства, що регулюють діяльність відповідних неприбуткових організацій, п. 133.4 ст. 133 ПКУ, і отримані доходи від надання права доступу до інфраструктури багатоквартирного житлового будинку неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Щодо документального підтвердження операцій з надання права доступу на платній основі до інфраструктури багатоквартирного житлового будинку, то п. 44.1 ст. 44 ПКУ передбачено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених відповідними документами.

/ІПК від 09.11.2018 р. № 4770/6/99-99-15-02-02-15/ІПК/