Новости

Необходимо ли постоянному представительству регистрироваться плательщиком акцизного налога

24.11.2018 / 10:30

Постійне представництво — це постійне місце діяльності, через яке повністю або частково проводиться господарська діяльність нерезидента в Україні, зокрема: місце управління; філія; офіс; фабрика; майстерня; установка або споруда для розвідки природних ресурсів; шахта, нафтова/газова свердловина, кар’єр чи будь-яке інше місце видобутку природних ресурсів; склад або приміщення, що використовується для доставки товарів, сервер (пп. 14.1.193 ст.14 ПКУ).

Згідно з пп. 212.1.15 ст. 212 ПКУ платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне, здійснює операції з реалізації пального у розумінні абзацу другого пп.14.1.212 ст.14 ПКУ.

Для таких осіб ПКУ передбачено обов’язковість реєстрації платником акцизного податку з реалізації пального за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб — підприємців до початку здійснення реалізації пального (пп.212.3.4 ст.212 ПКУ).

Таким чином, до платників акцизного податку з реалізації пального віднесені юридичні особи та ФОП.

Постійне представництво не є ні юридичною особою, ні ФОП, а отже, воно не підлягає реєстрації платником акцизного податку.

За матеріалами ГУ ДФС у Луганській області