Новости

Прямые дотации для фермеров: как получить?

24.11.2018 / 09:00

Мінагрополітики повідомляє, що від схвалення урядом постанови № 911 від 24.10.2018 р., якою додано нові прямі дотації для фермерів, проводить онлайн-конференції з представниками областей для інформування та максимального залучення сільгоспвиробників до участі в нових фермерських програмах держпідтримки.

Зокрема, 21 листопада відбулася чергова skype-конференція заступника міністра аграрної політики та продовольства України Віктора Шеремети з керівниками обласних департаментів АПК та Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (далі — ФГ), під час якої були проаналізовані основні питання щодо механіки отримання бюджетної субсидії для новостворених ФГ у розмірі 3 тис. грн на 1 га та бюджетної субсидії на кожного члена ФГ у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму.

Так, було акцентовано, що відтепер фермери отримуватимуть кошти за спрощеною і звичною для них процедурою, а саме через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.

Для отримання бюджетних субсидій необхідно до регіональних відділень Укрдержфонду подавати заяву і такі документи:

 — копію статуту ФГ (для юридичної особи) або копію договору (декларації — у разі одноосібного ведення) про створення сімейного ФГ;

 — відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою;

 — копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік (для ФГ). Таким документом має бути форма № 2-м або форма № 2-мс;

 — копію фінансового звіту за останній квартал — для ФГ, які зареєстровані в поточному (2018) р.;

 — довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості;

 — згоду ФГ щодо надання Мінагрополітики інформації, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані.

На підставі пакету документів, отриманих від ФГ, регіональні відділення Укрдержфонду формують реєстри ФГ і до 10 числа передають їх до центрального відділення Укрдержфонду.

Мінагрополітики на підставі наданого узагальненого реєстру перераховує кошти до Укрдержфонду в межах обсягу відкритих бюджетних асигнувань, який, в свою чергу, перераховує кошти на поточні рахунки ФГ.

Скористатися фінансовою підтримкою за цими напрямами можна один раз протягом бюджетного року.

Прес-служба Мінагрополітики